Warsztaty

 

 

 

Watrsztat   tantryczny   

BUDZENIE    ZMYSŁÓW   

 


Tantra nie jest zwykłym dogadzaniem sobie: to jest niezwykłe dogadzanie sobie.

Tantra mówi, że smak odczuwasz przez małe rzeczy. W życiu nie ma wielkich rzeczy, wszystko jest małe. Mała rzecz staje się wielka i wspaniała, jeśli wchodzisz w nią całkowicie, totalnie, w pełni.

Tantra mówi: Można poznać poprzez picie, można poznać poprzez jedzenie, można poznać poprzez miłość. Całe życie jest ogniem. Żeby je poznać potrzebujesz intensywności, inaczej żyjesz letnio. Jest tylko jedno przykazanie: Nie żyj letnio!

 

Warsztat bez warunków wstępnych dla uczestników.

 

Prowadzenie: Lonia i Andrzej Rubaj, www.facebook.com/drzewotantra

Miejsce: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka. , 6 dni warsztatowych.

Zaczniemy we wtorek o godz.16.00, zakończymy w niedzielę obiadem o godz. 14.00
Koszt warsztatu – 900 zł/os, 1600 zł/para. Koszt pobytu -

100-140 zł/doba/os. Zaliczka bezzwrotna 200zł/os. Płatna na konto podane na www.wytworniaciszy.pl

Zapisy: dom@wytworniaciszy.pl, tel. 691 129 484, 605 883 246

**********************************************************************************************************************************************************************************

 

 

Warsztat tantryczny

NARODZINY MOTYLA  

 

"Czy motyl, który opuścił kokon,

 wie jaki jest piękny?..."

 

Jesteśmy istotami stworzonymi do szczęścia, cieszenia się życiem i miłością. Jesteśmy istotami ekstatycznymi. Dla każdego z nas przychodzi czas kiedy dorasta, staje na własnych nogach i wchodzi w świat kierując się w nim własnymi prawami. Jednak czasem kokon w którym dorastaliśmy trzyma nas tak mocno, że tracimy odwagę i jesteśmy skłonni pozostawać w nim przez całe życie. Dzieje się tak gdy dorośli w trosce o nasze bezpieczeństwo i przystawalność do społecznych norm zbyt mocno nas obudowali, skrępowali, wystraszyli i zawstydzili. Na ogół nie wiedzie nam się wtedy w naszych miłosnych związkach. Tracimy wiarę we własną atrakcyjność i seksualny potencjał.
Warsztat „Narodziny Motyla” jest po to, by rozbić mury naszego bezpiecznego więzienia i z odwagą spojrzeć na istotę, która jest zamknięta w środku. Zobaczyć jej kruchość, delikatność, i ufność a jednocześnie docenić odwagę, piękno i siłę. Wszystko jest w nas , mamy pełny potencjał by tworzyć, bawić się, kochać i żyć tak jak chcemy. Trzeba tylko wyrzucić na śmietnik stare przekonania, które już nam nie służą i z otwartym sercem, w obecności innych istot podobnych do nas, ustanowić i ogłosić własne prawa według których chcemy żyć.

Warsztat bez waruków wstępych dla uczestników.


6 dni warsztatu, prowadzą  Lonia i Andrzej Rubaj

Zaczynamy we wtorek o godz. 16.00, kończymy w niedzielę obiadem o godz. 14.00. Zaliczka bezzwrotna 200zł /os płatna na konto podane na
www.wytworniaciszy.pl
Koszt warsztatu – 900 zł/os, 1600 zł/para. Koszt pobytu 100-140 zł/doba/os.
Zapisy: dom@wytworniaciszy.pl, tel. 691 129 484, 605 883 246

 

**********************************************************************************************************************************************************************************

 Warsztat Tantryczny

RADOŚĆ I ŚWIĘTOWANIE część 2.

Życie jest tajemnicą i w tym tkwi jego urok. Im więcej tajemnicy tym więcej pasji, im więcej pewności tym więcej nudy. Życie nie ma innego celu, niż celebrowanie życia i cieszenie się nim dzień po dniu.

W drugiej części naszego tantrycznego cyklu chcemy cię zaprosić do wejścia w radość. Jesteś istotą niepowtarzalną, jesteś jedyny i niezbędny w tym czasie i miejscu. Egzystencja akceptuje ciebie właśnie takiego, właśnie taką. Uwierz w to i akceptuj siebie wraz z całym istnieniem. Kieruj się sercem, nie bój się popełniać błędy. Zauważaj je ale nigdy nie nieś ze sobą poczucia winy. Poczucie winy powoduje lęk a lęk to najgorszy doradca. Bądź spontaniczny, bądź lekki, żyj pełną piersią. Jeśli pojawia się smutek nie uciekaj przed nim, ale wejdź w niego najgłębiej jak potrafisz, zanurz się w niego totalnie. Będziesz zdziwiony, bo na dnie twojego smutku pojawi się radość. Ona zawsze tam jest.

Radość to boski stan, w którym znika nasze ego, w którym nasze granice rozpuszczają się, w którym stajemy się jednością z naszym partnerem, z ludźmi, ze wszystkimi stworzeniami, z całym kosmosem. Zapraszamy cię do doświadczania radości w czasie naszego drugiego tantrycznego spotkania. Za nami ważne i trudne progi, z którymi pracowaliśmy poprzednio. Przyszedł czas na świętowanie.

6 dni warsztatu, prowadzą  Lonia i Andrzej Rubaj

 

Zaczynamy we wtorek o godz. 16.00, kończymy w niedzielę obiadem o godz. 14.00. Zaliczka bezzwrotna 200zł /os płatna na konto podane na
www.wytworniaciszy.pl
Koszt warsztatu – 900 zł/os, 1600 zł/para. Koszt pobytu 100-140zł/doba/os.
Zapisy: dom@wytworniaciszy.pl, tel. 691 129 484, 605 883 246

 

 *********************************************************************************************************************************************************************************

 PODRÓŻ BOHATERA (Hero's Journey)  

warsztat szamański

 

 

Zmiana jest nieodłączną towarzyszką naszego życia. Zmienia się nasze ciało, rośniemy, przybywa nam wiedzy i doświadczenia, mamy swoje pragnienia, które realizujemy lub nie. Każda zmiana wymaga pokonania pewnego życiowego progu. Czy jest to pójście do przedszkola, osiągnięcie dojrzałości płciowej, ożenek, rozwód, zmiana pracy lub miejsca zamieszkania. Na każdym progu coś umiera i coś się rodzi. To bywa przerażające.

Potrzebujemy rytuałów progowych aby oderwać się od wymiaru czysto osobistego i przejść do uniwersalnego , a tym samym doświadczyć duchowej strony naszej egzystencji. Rytuały przejścia przemawiają wprost do naszej duszy, chronią nasze serca przed uczuciem pustki, nadają znaczenie i sens naszej egzystencji. Podróż Bohatera to uniwersalny rytuał przejścia, który uwidacznia wzorzec zmiany, czymkolwiek miałaby ona być. Wejście w rytuał to wejście w nadzwyczajny stan świadomości, to otwarcie drzwi między codziennością i wiecznością by świat archetypów mógł wejść w nasze życie.

Podróż Bohatera pozwala doświadczyć tego stanu w bezpieczny sposób i w bezpiecznym miejscu.Nie trzeba sięgać po narkotyki lub wpadać w załamanie nerwowe by wejść w nadzwyczajny stan świadomości. Taniec transowy, medytacja z oddechem, wirowanie derwiszów a wreszcie rytuał-drama, to sposoby, które pozwalają wejść w ten stan oraz wyjść z niego z pełną świadomością i w wybranym przez siebie momencie.

Nasze tęsknoty, pragnienia i marzenia kierują nas na drogę Zmiany. Bohater to ten, który słyszy zew i podąża za nim. Ciągle jednak słyszymy pseudowołania kreowane przez reklamę. Każą nam kupić coś, jechać gdzieś lub coś zrobić i zagłuszają prawdziwy zew naszej duszy. Jeśli będziemy czerpać całą satysfakcję z miękkiego papieru toaletowego lub płynu do płukania o niezwykłym zapachu to jesteśmy w opłakanym stanie. Kluczowe jest to, by usłyszeć i podążyć za wołaniem, które wzywa nas do ciągłego rozwoju, które wstrząśnie wnętrzem naszego jestestwa i powiedzie nas do kolejnego życiowego progu

Podróż Bohatera korzysta z wątku monomitu odkrytego przez J. Campbella, który można streścić następująco: Bohater słyszy zew, porzuca stare sposoby działania, oddziela się od swojej społeczności i wyrusza w drogę. W czasie wędrówki doświadcza własnego oporu przed zmianą (spotyka Demona Własnego Oporu) i konfrontuje się z nim. Jest poddawany różnym próbom, następuje wejście na nowy poziom i powrót z darami do Ziemi Ojczystej.

Po przejściu tego procesu możemy zauważyć, że Zmiana, która nieuchronnie wydarza się w życiu nie jest już tak groźna. Mamy już mapę, by sobie z nią radzić. Ponadto Demon Oporu, którego spotykamy na progu Zmiany nie ginie w czasie konfrontacji z Bohaterem, ale jest przez niego integrowany i od tej chwili jego ogromna, dotąd nie wykorzystywana energia, wspiera nas zamiast zatrzymywać na naszej drodze.

Zapraszamy na warsztat Podróż Bohatera wg. metody opracowanej przez Paula Rebillot,amerykańskiego aktora i reżysera teatralnego. Jest to warsztat dający możliwość przeżycia najwspanialszej przygody życia. Czeka cię  dużo ruchu, tańca, wspaniałych uczt, maskarad i niesamowitych spotkań. Szczególnie polecamy kobietom i mężczyznom stojącym przed ważną życiową decyzją.

 6 dni warsztatu, prowadzą  Lonia i Andrzej Rubaj

Cena warsztatu 950zł/os. Koszty pobytu i jedzenia od 100zł do 140zł/doba /os.

 

***************************************************************************************************************************************************

 

Mężczyzna osadzony w sobie, w kontakcie z własną mocą, stabilny i niezależny. Mężczyzna, który odczuwa życie w całej różnorodności, potrafiący się bawić, śmiać pełną piersią. Mężczyzna czuły, obdarzający miłością. Mężczyzna odczuwający ból, tęsknotę, niespełnienie. Mężczyzna waleczny, broniący siebie i swoich bliskich. Mężczyzna w głębokiej relacji z innymi mężczyznami, kompan i przyjaciel. Mężczyzna świadomy swojego powołania, idący za głosem serca.  

Jeśli te słowa w Tobie rezonują, jeśli budzą tęsknotę za taką częścią Ciebie to zapraszamy Cię na:  

Warsztat dla mężczyzn 

Na ścieżkach Życia (część 1.)

Czułość i Moc 

Podczas warsztatu będziesz miał możliwość skontaktować się z różnymi aspektami swojej męskiej natury. Doświadczysz spontanicznego ruchu          i energii, a także ciszy i skupienia. Czeka cię przygoda związana z podróżą  w głąb siebie w grupie innych mężczyzn.

 

3 dni warsztatu, prowadzą:  Andrzej Rubaj i Michał Pyziak 

Wartość warsztatu: 500 zł/os., plus koszty zakwaterowania i jedzenia

 

***************************************************************************************************

Drzewo Tantra

Drzewo Tantra

Lonia i Andrzej Rubaj. Mieszkamy w Brzozówce, gdzie stworzyliśmy ośrodek warsztatowy Wytwórnia Ciszy. Jesteśmy nauczycielami tantry. Idea  prowadzonych przez nas warsztatów tantrycznych pochodzi od Osho, mistrza duchowego z Indii, który dostosował tę starożytną ścieżkięduchową do potrzeb i kondycji ludzi żyjacych współcześnie na Zachodzie. Mówiąc o Zachodzie pamiętamy, że dzisiaj dawny Wschód w tym Indie, również staje się Zachodem. Jest to więc ścieżka uniwersalna.

Proponujemy  warsztaty  tantry:    "Narodziny Motyla",  "Radość i Świętowanie" oraz "Ekstaza, brama do kosmicznej jedności".  Tworzą one trzyczęsciowy cykl, ukończenie każdego z nich uprawnia do udziału w następnym. Organizujemy także tantryczne warsztaty sylwestrowe.

Prowadzimy  warsztat  szamański "Podróż Bohatera" wg.  Paula Rebillot, będący uniwersalnym rytuałem przejścia dla męzczyżn i kobiet.

 Andrzej razem z naszym przyjacielem Michałem Pyziakiem opracowali i prowadzą warsztaty dla mężczyzn. 

Uważamy, że jedyna  możliwa  zmiana w świecie,  to zmiana własnej świadomości. Pragniemy dzielić się naszym doświadczeniem, a jednocześnie uczyć się od każdego z uczestników naszych warsztatów, jak dokonywać tej zmiany w sobie.

Polecamy

OSHO, Wielka księga sekretów
OSHO, Księga mężczyzn
0 / 0
» PEŁNA LISTA POLECANYCH POZYCJI

Newsletter

Jeżeli chcieliby Państwa otrzymywać na biężąco najnowsze informacje dotyczące wydarzeń, warsztatów, promocji itp., zachęcamy do dopisania się do naszego newslettera.
WYŚLIJ